Ogłoszenia parafialne

1. Tydzień po Bożym Narodzeniu

1

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.


2

Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalną Mszę św. z nabożeństwem o godz. 18:00, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.


3

We wtorek, 1 stycznia w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.


4

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.


5

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź przed Msza św. i od godz. 17:00. Tradycyjnie do chorych udamy się w godzinach porannych.


6

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na godz. 6:30 na różaniec i Mszę św. z nabożeństwem.


7

W przyszłą niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła i kredy. Po Mszy św. o godz. 12:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30 wystawią Jasełka, a po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Joanny i Andrzeja Jurkiewiczów.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę.


9

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.


10

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


11

W tym tygodniu rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą, która odbywać się będzie w godzinach od 10.00 do 15.00 i od 16.00 do 20.00. Wcześniej ministranci z naszej parafii, zapytają w których godzinach kapłan może odwiedzić. Podyktowane jest to chęcią dostosowania się do wyjścia naprzeciw oczekiwaniom parafian. Woda święcona będzie dostępna w zakrystii oraz przy drzwiach wyjściowych z kaplicy. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża, świec oraz wodę święconą i kropidło.


12

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Helena Sienkiewicz - l. 105
  2. Wacław Herman - l. 78
  3. Stefan Byzdra - l. 79
  4. Janusz Miskiałojć - l. 59

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.