Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Objawienia Pańskiego

1

W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.


2

Przypominamy, że dziś o godz. 18:45 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Joanny i Andrzeja Jurkiewiczów. Serdecznie zapraszamy do kolędowania przy żłóbku.


3

W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia będziemy również obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.


4

Również w przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18:00 podzieli się świadectwem wiary Elżbieta, a bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „MEDLEY GROUP”.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i podczas kolędy, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę, która w całości jest przeznaczona na misje.


6

W przyszłą niedzielę 13 stycznia o godz. 15:30 w salce odbędzie się świąteczne opłatkowe spotkanie Asysty, Żywego Różańca i Wieczernika. Natomiast spotkanie opłatkowe scholi dziecięcej, ministrantów i lektorów wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 15:30 w salce.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Irena Kołodziejczak - l. 88
  2. Stefan Krakowski - l. 77
  3. Grażyna Fronczak - l. 67
  4. Jan Reczulski - l. 83

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.