Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Zwykła

1

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.


2

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca lutego. Rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed Mszą św. i od godz. 17:00


3

2 lutego (sobota) będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - światłość na oświecenie pogan. Prosimy o zabezpieczenie świec przed zalaniem woskiem. Podczas Mszy św. o godz. 17:00 dzieci pierwszokomunijne odnowią przyrzeczenia chrztu św. Obecność wszystkich obowiązkowa.


4

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.


5

W przyszłą niedzielę, zamiast kazania będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja po każdej Mszy św.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, te, które wpłynęły podczas kolędy oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 9 400 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

W naszej parafii nadal trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Bożena Rosin - l. 63
  2. Jerzy Kolasiński - l. 74
  3. Hanna Strześniewska - l. 79
  4. Janina Baraniak - l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.