Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Zwykła

1

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.


2

Jutro, 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy 26. Światowy Dzień Chorego. Otoczmy naszymi modlitwami chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.


3

Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.


4

Zakończyliśmy już wizytę duszpasterską w domach. Serdeczne podziękowania za gościnę, konstruktywne rozmowy, pomysły na dalszą współpracę, za dobrowolne ofiary jakie zostały złożone na budowę nowej świątyni, które będą przeznaczone na prace tynkarsko-malarskie nowej naszej świątyni. Nie wystarczy to jednak na całościowe pokrycie kosztów tej inwestycji, która nas czeka na wiosnę. Jeżeli są jeszcze rodziny, które chciałyby spotkać się z kapłanem, to istnieje taka możliwość po wcześniejszym umówieniu się w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ze smutkiem musimy stwierdzić, że podczas tegorocznej kolędy przyjęło nas ok. 50% rodzin.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za te, które wpłynęły podczas kolędy w ostatnim tygodniu i na dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego.