Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Zwykła

1

Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.


2

W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Z racji tego Święta, podczas Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.


3

Przypominamy, ze nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy odprawiana jest w każdą środę o godz. 17:30, natomiast w piątki na godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Bożego Miłosierdzia.


4

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną, która w całości będzie przeznaczona na tynkowanie i malowanie nowej świątyni.


5

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii.


6

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


7

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jadwiga Stanisławska - l. 67
  2. Jadwiga Piotrowska - l. 85
  3. Teresa Suczyńska - l. 69
  4. Andrzej Ptaszyńskia - l. 81
  5. Janusz Walot - l. 78
  6. Jadwiga Derengowska - l. 95
  7. Lucyna Woźniakowska - l. 85

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.