Ogłoszenia parafialne

8. Niedziela Zwykła

1

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni - jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.


2

Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.


3

Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17:30, dla ogółu wiernych po Mszy św. o godz. 18:00, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:15. Również w Środę Popielcową rozpoczyna się kolejna edycja akcji Jałmużna Wielkopostna. Skarbonki, które Caritas przekazał do naszej parafii, będziemy mogli zabrać w tym dniu do naszych domów i napełnione ofiarami przynieść w Niedzielę Miłosierdzia Bożego do naszej kaplicy. Skarbonki będą znajdować się przy wyjściu z kaplicy, na stoliku.


4

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca marca. Podczas Mszy św. będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.


5

Dnia 8 marca (piątek), obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za te, które wpłynęły na dzisiejszą tacę.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Zdzisław Goliński - l. 62
  2. Przemysław Chmielecki - l. 40

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.