Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Wielkiego Postu

1

Podczas Wielkiego Postu, Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem.


2

Przypominamy, że w naszej kaplicy w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci i 18:30 dla wszystkich wiernych, razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.


3

Pragniemy także poinformować, że z naszej parafii 12 kwietnia (piątek), po raz drugi po Mszy św. odprawionej o godz. 21.00, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa - Wzgórza Łódzkie (40 km).


4

We wtorek, 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP Głównego Patrona Archidiecezji Łódzkiej. Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00 i 18:00. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.


5

Pragniemy także się podzielić wielką radością, że w ramach ostatniego kursu Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii wśród 100 mężczyzn z 49 parafii Archidiecezji Łódzkiej mamy także dwóch naszych przedstawicieli: dr Jacka Krystka i mgr inż. Macieja Kaźmierskiego. Na kurs, który trwał 6 miesięcy składała się modlitwa, wykłady dotyczące liturgii, Mszy świętej oraz duchowości mężczyzny i wartości Eucharystii w życiu każdego człowieka. W czasie trwania kursu byli i tacy, którzy stwierdzili, że nie są powołani do tej posługi, natomiast ci, którzy przyjęli tę posługę, odczytali w sobie łaskę powołania, by zanosić Chrystusa do innych ludzi. Witamy w naszej wspólnocie Szafarzy i cieszymy się tym darem.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, oraz za dzisiejszą tacę inwestycyjną która będzie w całości przeznaczona na dalsze prace tynkarsko-malarskie w nowej świątyni. Przypominamy także że dzisiaj możemy dobrowolną ofiarą złożoną po mszy do puszki pomóc polskim misjonarzom w Afryce. Za tydzień natomiast odbędzie się w całej naszej Archidiecezji zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Życia.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Irena Tarczyńska - l. 94
  2. Teresa Nowak - l. 73

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.