Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkiego Postu

1

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 17:30 dla dzieci i o godz. 18:30 dla wszystkich wiernych i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 17:15. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 7 do 10 kwietnia. Szczegółowy program przedstawimy w przyszłą niedzielę.


2

W poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem Uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00. Deklaracje duchowej adopcji możemy odebrać dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.


3

Serdeczne podziękowanie dla panów, którzy w piątek 22 marca, pomogli nam przywieść 20 ławek z parafii św. Piotra i Pawła w Łodzi. Zostały one złożone w nowym kościele i musimy je przenieść w inne miejsce, dlatego potrzebujemy do pomocy panów w sobotę 30 marca o godz. 9:00.


4

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 8 870 zł. Przypominamy, że dzisiaj w całej naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.


5

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.


6

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia _ błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.