Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkiego Postu

1

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas. Przypominamy o wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 17:30 dla dzieci i o godz. 18:30 dla wszystkich wiernych i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 17:15. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.


2

W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Nasza parafia również bierze udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Bliższe informacje na plakacie informacyjnym oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).


3

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18:00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17:00. Do chorych udamy się w godzinach porannych. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi - Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 6:30 (różaniec, Msza św. i nabożeństwo).


4

W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Paweł Burda – redemptorysta. Plan rekolekcji znajduje się również w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.


5

Od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia), zostanie podstawiony kontener na makulaturę. Już możemy gromadzić ją w domu robiąc świąteczne porządki. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Stanisław Romanowski - l. 72
  2. Jerzy Koper - l. 70
  3. Robert Wiśniewski - l. 37

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.