Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkiego Postu

1

W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas. Dobrą sposobnością do tego są rekolekcje wielkopostne, które dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii. Porządek jest następujący … Plan rekolekcji jest wywieszony także w gablotach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii.


2

Przyszła niedziela, 14 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Z racji Niedzieli Palmowej, panie z naszej parafii przygotują tradycyjnie jak co roku palemki, które będzie można nabyć przed wejściem do kaplicy. Dobrowolne ofiary z palemek, będą przeznaczone na dalsze prace budowlane w nowym kościele. Kto chciałby przyłączyć się do pomocy w przygotowaniu tych palemek, zapraszamy w piątek, 12 kwietnia od godz. 9:00.


3

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17:30, zaś dla ogółu wiernych o 18:30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:15. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się 12 kwietnia, piątek, o godz. 21:00 Mszą św. w naszej kaplicy.


4

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę.


5

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.


6

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


7

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Marek Adamski - l. 67
  2. Genowefa Szczęsna - l. 90
  3. Tomasz Latuska - l. 41
  4. Irena Kuncewicz - l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.