Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia, przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.


2

W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18:00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą.


3

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszej kaplicy o godz. 18:00. Wcześniej o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. W tym dniu kaplica będzie otwarta od godz. 8:00 do 18:00 (możliwość czuwania indywidualnego z Jezusem w ciemnicy). Tego dnia rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. W następne dni nowenna będzie odmawiana w Wielką Sobotę o godz. 15.00, a w pozostałe o godz. 17.45. Zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.


4

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożycia pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów będzie odbywało się w nowym kościele od godz. 8:00 do 17:00. W sobotni wieczór Wigilia Paschalna w naszej kaplicy rozpocznie się o godz. 19:00. Przynosimy na tę liturgię świece.


5

W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 6:00 z procesją rezurekcyjną, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00., natomiast w Poniedziałek Wielkanocy porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę i za dobrowolne ofiary przy nabywaniu palemek. Za tydzień tradycyjnie jak w trzecią niedzielę miesiąca będzie zebrana taca inwestycyjna którą przeznaczymy w całości na tynkowanie nowego kościoła. Wszystkim Paniom, które w piątek pomogły w przygotowaniu palemek dziękujemy.