Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1

Z okazji Święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na dalszy czas. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie. Życzą Duszpasterze tutejszej Parafii.


2

Korzystając z okazji, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.


3

Dziś Msze Święte o godz.: 6:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.


4

Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować wg. porządku niedzielnego. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kaplicą złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.


5

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości.


6

W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W naszej parafii przed tą Uroczystością trwa codziennie nowenna o godz. 17:45. Zapraszamy. Skarbonki „Jałmużny wielkopostnej”, które zabraliśmy w Środę Popielcową, będziemy mogli złożyć przed ołtarzem do przygotowanego kosza. O godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo Miłosierdzia Bożego. Natomiast po mszy św. odprawianej o godz. 18:00 odbędzie się koncert patriotyczno-papieski w wykonaniu Joanny i Andrzeja Jurkiewiczów. Serdecznie zapraszamy.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną i za dobrowolne ofiary przy nabywaniu palemek w wysokości 4 700 zł. Ofiary te przeznaczone zostaną na prace przy nowym kościele.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Genowefa Sitnik - l. 83
  2. Wacława Plesińska - l. 89
  3. Andrzej Sylwestrzak - l. 72

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.