Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1

Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.


2

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. O godz. 15:00 zapraszamy na Godzinki i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


3

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas.


4

W najbliższą środę, 1 maja rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się o godz. 17:30, aby uczestniczyć w tak ukochanym przez starszych i młodszych majowych nabożeństwach. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.


5

W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.


6

W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. w naszej kaplicy będzie następujący: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Uroczyście w tym dniu ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Ponieważ jest to Uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca maja. Spowiadamy podczas Mszą św. nabożeństwo pierwszopiątkowe połączymy z nabożeństwem majowym o godz. 17:30. Natomiast w sobotę rozpoczynamy nabożeństwo pięciu sobót miesiąca. O godz. 6:30 różaniec, o 7:00 Msza św. z piętnastominutową medytacją i nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne oraz na tacę inwestycyjną 9 720 zł, która w całości będzie przeznaczona na rozpoczynające się prace w nowej świątyni.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii, tygodnik „Niedziela” i „Przewodnik katolicki”.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.