Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkanocna

1

Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.


2

W poniedziałek, 6 maja, w liturgii wspominamy Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu imieniny obchodzi pracujący w naszej parafii ks. Filip. Pamiętajmy o solenizancie w naszej modlitwie.


3

W środę, 8 maja przypada Uroczystość Patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.


4

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.


5

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 24–26 maja (piątek-niedziela) do sanktuariów maryjnych: Czerna, Zakopane oraz Szczepanów - Sanktuarium św. biskupa Stanisława Patrona Polski. Koszt 290 zł. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.


6

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 18:00 tradycyjnie swoim świadectwem podzieli się świecka osoba. Serdecznie zapraszamy.


7

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17:30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.


8

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę, która będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.


10

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


11

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.