Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkanocna

1

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy - gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.


2

Jutro, 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie będą odprawiane w naszej parafii każdego 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 18:00. Prosimy o przyniesienie świec.


3

Przypominamy, że przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17:30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.


4

Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek 17 maja o godz. 18:30. Obecność wszystkich obowiązkowa. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony 6 czerwca (czwartek) 2019 r. przez bpa Ireneusza Pękalskiego.


5

W przyszłą niedzielę, 19 maja, po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa.


6

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 24-26 maja (piątek-niedziela) do sanktuariów maryjnych: Czerna koło Krakowa, Zakopane oraz Szczepanów - Sanktuarium św. bp Stanisława Patrona Polski. Koszt 290 zł (autokar, dwa noclegi, 5 posiłków, ubezpieczenie, przewodnik). Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna, która w całości będzie przeznaczona na prace tynkarskie, które trwają w naszej nowej świątyni.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Danuta Dankiewicz - l. 78
  2. Wiesława Jaworska - l. 62

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.