Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkanocna

1

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.


2

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17:30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także w domach.


3

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycieli Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.


4

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 24-26 maja (piątek-niedziela) do sanktuariów maryjnych: Czerna koło Krakowa, Zakopane oraz Szczepanów Sanktuarium Św. bp Stanisława Patrona Polski. Koszt 290 zł (autokar, dwa noclegi, 5 posiłków, ubezpieczenie, przewodnik). Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd w piątek, 24 maja, o godz. 6:15.


5

Za tydzień w niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na nabożeństwo majowe i wspólną Eucharystię, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


6

Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek 24 maja o godz. 18:30. Obecność wszystkich obowiązkowa.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną, która w całości będzie przeznaczona na prace tynkarskie w nowym kościele.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Urszula Kania - l. 69
  2. Lechosław Wajdner - l. 76
  3. Jerzy Śliwowski - l. 63
  4. Ryszard Łuba - l. 80

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.