Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocna

1

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.


2

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.


3

W piątek, 31 maja na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca czerwca, rozpoczynamy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7.00 Msza św. z 15 minutową medytacją i adoracja.


4

Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 18:30.


5

W czerwcu codziennie o godz. 18:30 w naszej kaplicy celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


6

W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca czerwca, zamiast kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.


7

3 czerwca imieniny obchodzi nasz ksiądz proboszcz, dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę św., w jego intencji, w najbliższą niedzielę na godz. 12:00.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 7 730 zł. Jednocześnie informujemy, że za tydzień we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


10

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Sławomir Kosmacki - l. 60

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.