Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie

1

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.


2

W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa czerwcowego.


3

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18:30.


4

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 7:00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca, tradycyjnie rano udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed Mszą św. i od godz. 17:00.


5

Również w czwartek 6 czerwca, na Mszy św. o godz. 18:00, ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania. W związku z tym wydarzeniem, nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17:30.


6

Za tydzień w niedzielę, 9 czerwca o godz. 10:30 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek 7 czerwca od godz. 16:30.


7

W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Pragniemy również podziękować uczestnikom pielgrzymki do Czernej, Zakopanego i Szczepanowa za ofiarę 650 zł na budowę naszej nowej świątyni. Dziś także po Mszach św. składamy dobrowolne ofiary do puszek na Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Karolina Wrońska - l. 38
  2. Jerzy Białek - l. 82
  3. Lidia Ryduchowska - l. 60
  4. Józef Olesiński - l. 78

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.