Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.


2

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 18:00.


3

W czwartek, 13 czerwca, przypada obchodzone w Polsce Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


4

Również w czwartek, 13 czerwca, o godz. 18:00 odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Po mszy św. w kaplicy zaczniemy odmawiać różaniec, który będziemy kontynuować w czasie procesji wokół nowej świątyni. Możemy składać specjalne intencje i prośby do Matki Bożej na to nabożeństwo. Przynieśmy ze sobą świece i zapraszamy do wspólnej modlitwy.


5

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.


6

W przyszłą niedzielę, 17 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu o godz. 10:30 będzie I Komunia Święta dzieci z klas III. Bardzo prosimy parafian, którzy zwykle uczestniczyli w tej Mszy św., aby wyjątkowo w tym dniu wybrali inną godzinę. W sobotę, 15 czerwca o godz. 8:30 odbędzie się sakrament pokuty dzieci pierwszokomunijnych i ich bliskich.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów dotychczasowych prac tynkarskich.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Józef Bagiński - l. 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.