Ogłoszenia parafialne

Niedziela Najświętszej Trójcy

1

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.


2

W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:30, po której wyruszy procesja. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję i udekorowaniu trasy procesji. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatami.


3

W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 10:30, nie ma Mszy św. o godz. 18:00.


4

W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.


5

W czerwcu, codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 w naszej kaplicy celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę inwestycyjną, która w całości będzie przeznaczona na zapłacenie zobowiązań za wytynkowanie prezbiterium nowej świątyni.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Longin Jankowski - l. 85
  2. Sabina Powroźnik - l. 93

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.