Ogłoszenia parafialne

12. Niedziela Zwykła

1

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół nowej świątyni.


2

Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.


3

Do czwartku, 27 czerwca trwa oktawa Bożego Ciała. W związku z tym, zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszach św. o godz. 18:00 i procesji eucharystycznej połączonej z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W tym dniu będzie obrzęd błogosławieństwa wianków.


4

W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy św. odprawianej każdego dnia o godz. 18:00.


5

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 r. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7:00 i 18:00. Na 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


6

Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 7:00 i 18:00. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę i za ofiary na tacę inwestycyjną w wysokości 8 350 zł. Dziękujemy także Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za dar ołtarza w wysokości 2 360 zł.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Sabina Powroźnik - l. 93
  2. Czesław Frątczak - l. 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.