Ogłoszenia parafialne

13. Niedziela Zwykła

1

Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.


2

Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.


3

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W czwartek o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed mszą św. i od godz. 17:00. W sobotę o godz. 6:30 różaniec, o 7:00 Msza św. z medytacją i nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny.


4

W najbliższą pierwszą niedzielę miesiąca lipca podczas wszystkich Mszy św., zamiast kazania będzie, kilkuminutowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Jednocześnie przypominamy, że we wszystkie niedziele wakacyjne Msze św. są odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. dla dzieci. Po wakacjach będą wznowione. W środy zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej pomocy, natomiast w piątki na nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, które będą odprawiane o godz. 17:30.


5

Parafia św. Józefa na Rudzie organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 5 do 13 października 2019 r. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii po Mszy św. i w kancelarii w godzinach urzędowania.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Henryk Bukowiecki - l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.