Ogłoszenia parafialne

17. Niedziela Zwykła

1

Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.


2

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia. W czwartek o godz. 18:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed mszą św. rano i od godz. 17:00. W sobotę kontynuujemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15 minutową medytacją i adoracja.


3

Przypominamy, że w miesiącu sierpniu porządek Mszy Świętych jak w każdą wakacyjną niedzielę: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Za tydzień jest pierwsza niedziela miesiąca sierpnia i podczas wszystkich Mszy św. zamiast kazania będzie, kilkuminutowa adoracja Najświętszego Sakramentu.


4

W czwartek 1 sierpnia wspominamy 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny będziemy modlić się na każdej Mszy św.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za tace inwestycyjna, która wyniosła 5 900 zł i za dobrowolne ofiary, które będziemy mogli złożyć dzisiaj do puszki przed kaplicą na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Zenon Wronka - l. 92
  2. Janina Szczęsna - l. 95
  3. Maria Malinowska - l 74
  4. Janina Głoskowska - l. 79

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.