Ogłoszenia parafialne

19. Niedziela Zwykła

1

Najlepszą gotowością na przyjście Pana, jest pełne entuzjazmu zaangażowanie w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.


2

Przypominamy, że wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii jest następujący: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.


3

We wtorek, 13 sierpnia, o godz. 18:00 odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. w kaplicy zaczniemy odmawiać różaniec, który będziemy kontynuować w czasie procesji wokół nowej świątyni. Możemy składać specjalne intencje i prośby do Matki Bożej na to nabożeństwo. Przynieśmy ze sobą świece i zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, podczas każdej Mszy Świętej będą poświęcone wiązanki z ziół i kwiatów. W związku z tym, nasze parafianki postanowiły wesprzeć fundusz budowy kościoła i dlatego zapraszają i zachęcają do pomocy w przygotowaniu tych wiązanek, które będą sprzedawane przed każdą Mszą świętą. Zaproponowały również, aby w środę 14 sierpnia od godz. 8:00 osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu tychże wiązanek z ziół i kwiatów, spotkały się przed kaplicą parafialną od strony garaży. Prosimy także o nienabywanie w innych miejscach wiązanek, gdyż dobrowolne ofiary, będą w całości przeznaczone na budowę kościoła.


5

Obchód tej Uroczystości rozpoczniemy już w środę, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00, natomiast 15 sierpnia Msze Święte będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.


6

Wraz z czwartkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać 99. rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Grażyna Wiśniewska - lat 70
  2. Stefan Tomczak - lat 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.