Ogłoszenia parafialne

20. Niedziela Zwykła

1

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.


2

W środę, 21 sierpnia Mszą św. o 6:00 w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej rozpocznie się 94. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę. Postarajmy się towarzyszyć pątnikom poprze modlitwę indywidualną lub przez udział w Eucharystii.


3

W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, paktu miedzy Niemcami a Rosją, który przyspieszył wybuch II wojny światowej. W tym dniu obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.


4

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną, a także za dobrowolne ofiary złożone przy nabywaniu wiązanek w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej w wysokości 3 000 zł, którą w całości przeznaczymy na budowę nowej świątyni. Wszystkim Paniom, które włączyły się w zbieranie ziół i pomagały w przygotowaniu wiązanek składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


5

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do zakrystii po czasopisma.


6

Przypominamy, że wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii jest następujący: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Krzysztof Pokora - l. 55
  2. Piotr Malinowski - l. 57
  3. Bogumiła Zwierzyńska - l. 66
  4. Kazimierz Włodarczyk - l. 80
  5. Wiesława Gawłowska - l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.