Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela Zwykła

1

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.


2

Przypominamy, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. w niedzielę, które będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 (dla dzieci) i 18:00. W dni powszednie zapraszamy również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 połączone z Mszą św. i kazaniem, zaś w piątki również na godz. 17:30 na Koronkę i Godzinki do Bożego Miłosierdzia.


3

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców Szkoły Podstawowej nr 30 na specjalną Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolno-katechetyczny 2019/2020 w dniu 3 września (wtorek) o godz. 8:00 klasy 5, 6, 7 i 8, zaś na godz. 9:00 klasy 1, 2, 3 i 4. Podczas Mszy św. będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.


4

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 20, 21 września (piątek, sobota) do Gietrzwałdu, Grunwaldu, Świętej Lipki, Stoczka Warmińskiego miejsca internowania kard. Stefan Wyszyńskiego. Koszt 240 zł. (przejazd, przewodnicy, nocleg, trzy posiłki, ubezpieczenie). Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.


5

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W czwartek o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed mszą św. i od godz. 17:00. W sobotę o godz. 6:30 różaniec, o 7:00 Msza św. z medytacją i nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny.


6

W przyszłą niedzielę w ramach kazania o godz. 18:00, Monika podzieli się swoim świadectwem doświadczenia Pana Boga w życiu. Szczególnie zapraszamy na tę Mszę św. ludzi młodych.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.