Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela Zwykła

1

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.


2

W piątek, 13 września, odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i procesję połączoną z rozważaniem tajemnic światła. Zachęcamy do składania intencji na to nabożeństwo i prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Koronka i Godzinki o godz. 17:30.


3

W sobotę, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00. Ponadto nasza parafia włączyła się w ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem”. O 15:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, tajemnice bolesne różańca świętego i indywidualna adoracja do godz. 18:00 zakończona Mszą Św.


4

Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.


5

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 20, 21 września (piątek, sobota) do Gietrzwałdu, Grunwaldu, Świętej Lipki, Stoczka Warmińskiego miejsca internowania kard. Stefan Wyszyńskiego. Koszt 240 zł. (przejazd, przewodnicy, nocleg, trzy posiłki, ubezpieczenie). Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Mamy jeszcze wolne miejsca.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę. Pragniemy także przypomnieć że za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca tradycyjnie będzie zebrana taca gospodarcza, która będzie przeznaczona w całości na pokrycie należności za wykonywane prace tynkarskie w nowym kościele.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Marianna Stańczak - l. 95
  2. Krystyna Sarzyńska - l. 69

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.