Ogłoszenia parafialne

24. Niedziela Zwykła

1

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.


2

W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, w środę na Mszy Świętej o godz. 18:00.


3

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 20, 21 września (piątek, sobota) do Gietrzwałdu, Grunwaldu, Świętej Lipki, Stoczka Warmińskiego miejsca internowania kard. Stefan Wyszyńskiego. Koszt 240 zł. (przejazd, przewodnicy, nocleg, trzy posiłki, ubezpieczenie). Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Mamy jeszcze wolne miejsca.


4

W piątek, 20 września rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła, przez którą przygotujemy się do odpustu parafialnego, który będziemy świętować w niedzielę 29 września. Nowenna będzie odprawiana codziennie o godz. 17:45.


5

Również w piątek, 20 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie ministrantów oraz kandydatów do liturgicznej służby ołtarza.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, na dzisiejszą tacę inwestycyjną, która będzie przeznaczona na prace tynkarskie w nowym kościele.