Ogłoszenia parafialne

25. Niedziela Zwykła

1

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.


2

W najbliższą sobotę, 28 września, zgromadzimy się na skrzyżowaniu ulic, przy krzyżu o godz. 15:00, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę.


3

Za tydzień, w niedzielę 29 września przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. W tym dniu odbędzie się odpust parafialny, który jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii – u nas ze św. Michałem Archaniołem. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Dlatego gorąco zapraszamy do licznego udziału i czynne włączenie się w przeżywanie tej naszej parafialnej uroczystości. Suma odpustowa z procesją odbędzie o godz. 12:00. Zapraszamy na nowennę przed odpustem, codziennie o 17:45 do soboty.


4

Mamy już książkę intencji Mszy św. na nowy 2020 rok. Kto by chciał zarezerwować „gregoriankę”, to można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Pozostałe intencje będzie można rezerwować od pierwszej niedzieli października.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 8250 zł.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.