Ogłoszenia parafialne

Uroczystość św. Michała Archanioła - Odpust

1

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.


2

We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszej kaplicy będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy na te nabożeństwa w poniedziałki i czwartki. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.


3

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. W czwartek, o godz. 18:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek tradycyjnie rano udamy się do chorych. Spowiadamy podczas Mszy św. i od godz. 17:00. W sobotę kontynuujemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15 minutową medytacją i adoracją. W niedzielę zamiast kazania będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.


4

Zapraszamy młodzież, która złożyła deklarację przestąpienia do sakramentu bierzmowania oraz chętnych, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament, na spotkanie po Mszy świętej wieczornej w piątek 4 października. Obecność obowiązkowa.


5

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, na dzisiejszą tacę. Pragniemy także poinformować, że za tydzień będziemy zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Cezary Skaliński - l. 57

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.