Ogłoszenia parafialne

27. Niedziela Zwykła

1

W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.


2

Przypominamy, że nabożeństwa październikowe odprawiane są codziennie o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy na te nabożeństwa w poniedziałki i czwartki. Dzieci pierwszokomunijne jutro na 17:00 przynoszą różańce do poświęcenia.


3

Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.


4

W przyszłą niedzielę, 13 października, odprawimy ostatnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i procesję połączoną z rozważaniem tajemnic światła. Zachęcamy do składania intencji na to nabożeństwo i prosimy o przyniesienie ze sobą świec. W tym dniu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17:15.


5

Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w przyszłą niedzielę po raz 19. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii po Mszy św.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Różańcowej oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Czesława Kozieł - l. 63

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.