Ogłoszenia parafialne

29. Niedziela Zwykła

1

„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.


2

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą w całości przeznaczone na misje.


3

Przypominamy, ze w miesiącu październiku modlimy się w intencjach misyjnych podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy w poniedziałki i czwartki.


4

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych, różańca oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.


5

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. W związku z tym, przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów za dotychczasowe prace tynkarskie.


7

W piątek 25 października po mszy św. o godz. 18:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i I licealnych i zawodowych. Obecność wszystkich obowiązkowa.


8

W przyszłą niedzielę, 27 października po każdej Mszy św. będziemy mogli nabyć miody i inne produkty pracy pszczelego roju z pasieki Kamianna w górach. W ten sposób wychodzimy naprzeciw prośbie wielu parafian, którzy pytali nas czy będą w tym roku miody w naszej parafii.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, mamy także kalendarze na Nowy Rok.


10

Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Piotr Adamiak - l. 62
  2. Andrzej Michałowski - l. 82
  3. Jerzy Arabski - l. 84
  4. Zygmunt Skrobisz - l. 84
  5. Tomasz Kubik - l. 56

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.