Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela Zwykła

1

Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.


2

Kończy się październik. Jeszcze do czwartku wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17:15.


3

W piątek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej kaplicy o godz. 7:00, 9:00 i 10:30. Uczestnictwo we Mszy św. obowiązkowe. W tym dniu nie ma w naszej kaplicy Mszy o godz. 12:00 i 18:00.


4

W sobotę, 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Zapraszamy na nabożeństwo połączone z wypominkami na godz. 17:30, a po nim bezpośrednio na Mszę św. z wypominkami oktawalnymi. Zgodnie z tradycją parafialną, Msza święta z wypominkami oktawalnymi będzie odprawiana w naszej kaplicy codziennie o godz. 18:00 do 9 listopada włącznie.


5

Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga.


6

Przyjmujemy jeszcze na wypominki jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


7

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada. W piątek, ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych, do chorych udamy się w innym terminie. Spowiadamy podczas Mszy św.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na misje oraz za tacę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli w wysokości 7 720 zł.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Zofia Juszczak - l. 85
  2. Alicja Uhryn - l. 91
  3. Tomasz Chwiałkowski - l. 49

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.