Ogłoszenia parafialne

32. Niedziela Zwykła

1

Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.


2

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Po Mszach św. możemy dobrowolną ofiarą do puszek wesprzeć Kościół prześladowany.


3

Jutro, 11 listopada, z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. o godz. 18:00.


4

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki kwartalne, półroczne i roczne, które są czytane w każdą niedziele przed Mszą św. o godz. 10:30. Pamiętajmy o naszych zmarłych nie tylko odwiedzając cmentarz ale przede wszystkim poprzez modlitwę.


5

Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową w dniu 23 listopada (sobota) do Częstochowy. Koszt 50 zł – zawiera: przejazd, ubezpieczenie, przewodnik, obiad. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Program wywieszony jest w gablotach parafialnych.


6

Za tydzień w niedzielę, 17 listopada 2019 r., obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Nasza parafia otrzymała 100 tytek, które należy wypełnić żywnością lub artykułami chemicznymi. Zapełnioną tytkę przynosimy z powrotem do parafii, przed 17 listopada. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim z terenu parafii. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka, o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa.


7

W najbliższą niedzielę, 17 listopada zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:00 wszystkich kandydatów, którzy zapisali się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy odbędzie się spotkanie. Obecność obowiązkowa.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę. Przypominamy, że za tydzień w trzecia niedzielę miesiąca, tradycyjnie zostanie zebrana taca inwestycyjna.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Stanisława Trzeszczkowska - l. 97

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.