Ogłoszenia parafialne

33. Niedziela Zwykła

1

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.


2

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki kwartalne, półroczne i roczne, które są czytane w każdą niedziele przed Mszą św. o godz. 10:30. Pamiętajmy o naszych zmarłych nie tylko odwiedzając cmentarz ale przede wszystkim poprzez modlitwę.


3

W piątek, 22 listopada w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.


4

Osobom, które jadą na jednodniową pielgrzymkę autokarową w dniu 23 listopada (sobota) do Częstochowy i do Doliny Miłosierdzia przypominamy, że wyjeżdżamy o godz. 6:45.


5

Za tydzień w niedzielę 24 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną. Pragniemy także poinformować, że za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej którą możemy nabyć w zakrystii po Mszy św.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Marianna Blesińska - l. 84
  2. Ryszard Dąbek - l. 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.