Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.


2

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.


3

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W związku z tym, tradycyjnie zapraszamy na roraty codziennie o godz. 7:00. Rusza również akcja Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Będziemy mogli nabyć świece w cenie 5 i 12 zł. Wesprzyjmy to dzieło.


4

Dziś uroczyście po każdej Mszy św. poświęcamy opłatki. Będą one roznoszone po mieszkaniach przez naszych parafian. Niech ten opłatek będzie symbolem łączności ze wspólnotą parafialną. Parafianie roznoszący opłatki będą posiadali stosowne pisemne upoważnienie księdza Proboszcza. Osoby chętne do pomocy przy roznoszeniu opłatków wśród swoich sąsiadów zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Wszelkie dobrowolne ofiary, które będą złożone przy okazji roznoszenia opłatków w całości będą przeznaczone na pokrycie zobowiązań finansowych za wykonywane prace tynkarskie.


5

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywać od 14 do 17 grudnia (sobota-wtorek). Będą one połączone z uroczystym przyjęciem na stałe obrazu z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który nawiedzał wszystkie parafie naszej archidiecezji. Już dziś prosimy, aby zarezerwować sobie czas i wziąć udział w tych rekolekcjach. Szczegółowy program rekolekcji podamy w najbliższym czasie.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę, a także za tacę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli w wysokości 9 086 zł.


7

W piątek, 29 listopada po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. Obecność obowiązkowa.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Grzegorz Walusiak - l. 58

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.