Ogłoszenia parafialne

Święto Chrztu Pańskiego

1

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.


2

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na moment, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.


3

Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższą sobotę 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.


4

Przypominamy, że za tydzień w niedzielę 19 stycznia o godz. 15:30 w salce odbędzie się świąteczne opłatkowe spotkanie Asysty, Żywego Różańca i Wieczernika. Spotkanie opłatkowe scholi dziecięcej, ministrantów i lektorów wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 26 stycznia o godz. 15:30 w salce. Serdecznie zapraszamy.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i podczas kolędy, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że w przyszłą niedzielę tradycyjnie będzie zebrana taca inwestycyjna.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Anna Wilczyńska -
  2. Urszula Ligocka -

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.