Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Zwykła

1

Dziś przypada Dzień Islamu. Prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary Abrahamie.


2

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 6:30, Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie.


3

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. O godz. 12:00 dzieci pierwszokomunijne odnowią przyrzeczenia chrztu świętego. Obecność wszystkich obowiązkowa.


4

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.


5

Przypominamy, że dziś o godz. 15:30 w salce odbędzie się świąteczne opłatkowe spotkanie scholi dziecięcej, ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, te, które wpłynęły podczas kolędy, oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 8 550 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Ireneusz Cwanek - l. 73
  2. Andrzej Gelner - l. 81
  3. Elżbieta Łuczyńska - l. 98
  4. Izabella Parafińczyk - l. 75

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.