Ogłoszenia parafialne

Święto Ofiarowania Pańskiego

1

W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa - Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.


2

Dziś również obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.


3

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek lutego. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Natomiast w piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed Mszą św. i od godz. 17:00.


4

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, te, które wpłynęły podczas kolędy. Dziś, w całej naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.


5

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


6

W naszej parafii dobiega końca wizyta duszpasterska zwana kolędą.


7

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Danuta Góralczyk - l. 63
  2. Jerzy Brzeski - l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.