Ogłoszenia parafialne

7. Niedziela Zwykła

1

Każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.


2

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.


3

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.


4

Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki dla dzieci o godz. 17:30, a dla ogółu wiernych po Mszy św. o godz. 18:00, oraz w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:15.Już teraz zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.


5

W najbliższą niedzielę, 1 marca zapraszamy klasy 8 i młodzież , która przygotowuje się so sakramentu bierzmowania w naszej parafii na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na spotkanie formacyjne.


6

W okresie wielkiego postu wznawiamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od gody. 16:30. Serdecznie zapraszamy na indywidualną modlitwę.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za te, które wpłynęły na dzisiejszą tacę oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 8 300 zł.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Barbara Hennig - l. 90
  2. Jadwiga Krempińska - l. 73

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.