Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Wielkiego Postu

1

Od Środy Popielcowej przeżywamy Wielki Post. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc.


2

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki dla dzieci o godz. 17:30, a dla ogółu wiernych po Mszy św. o godz. 18:00, oraz w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:15. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Przypominamy także jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 16:30. Zapraszamy do tej osobistej modlitwy.


3

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.


4

W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.


5

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Natomiast w piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. Spowiadamy przed Mszą św. i od godz. 17:00. W sobotę zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 6:30, Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie.


6

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18:00, świadectwem wiary podzieli się Paweł. Zapraszamy.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę. W przyszłą niedzielę w całej Archidiecezji Łódzkiej zostaną zebrane ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Maria Kowalska - l 72

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.