Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Wielkiego Postu

1

Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci i 18:30 dla wszystkich wiernych, razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.


2

W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Dziś, po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.


3

Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.


4

Pragniemy także poinformować, że z naszej parafii 3 kwietnia (piątek), po raz trzeci po Mszy św. odprawionej o godz. 21.00, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa – Wzgórza Łódzkie (40 km). Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej edk.org.pl.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne. W przyszłą niedzielę tradycyjnie zostanie zebrana taca inwestycyjną. Po spłaceniu długów, zaczynamy gromadzić środki finansowe na całościowe malowanie nowego kościoła.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Barbara Gawkowska - l. 75

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.