Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkiego Postu

1

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu.


2

W obecnej sytuacji pandemii udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej oraz w niedzielnych Gorzkich Żalach, również nowenna do MB Nieustającej Pomocy zostają zawieszone do odwołania. Zgodnie z dyspensą arcybiskupa Grzegorza Rysia, prosimy o duchową łączność w czasie Mszy św. niedzielnej, która będzie transmitowana w telewizji, radio i Internecie. Na ten moment również rekolekcję są odwołane.


3

Codzienna indywidualna adoracja Najświętszego Sakrament od godz. 16:30 do 18:00 będzie kontynuowana a kończyć je będziemy śpiewem Suplikacji.


4

W czwartek, 19 marca, przypada Uroczystość Świętego Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła i naszej Archidiecezji Łódzkiej.


5

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w czasie pandemii osoby, które potrzebują pomocy. Pomóżmy osobom starszym w zakupach i stosujmy się do zaleceń władz państwowych i kościelnych zachowując kwarantannę – nie wychodźmy z domów bez większej konieczności. Starajmy się na ten czas odizolować się od siebie, aby zahamować rozwój pandemii.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Anna Kurjańczyk - l. 78
  2. Janina Teresa Kamińska - l. 85

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.