Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkanocna

1

Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.


2

W najbliższy piątek, 1 maja, rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się o godz. 17:45, aby uczestniczyć w tak ukochanym przez starszych i młodszych majowych nabożeństwach. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca maja. Spowiadamy podczas Mszą św. Nabożeństwo pierwszopiątkowe połączymy z nabożeństwem majowym o godz. 17:30.


3

W sobotę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. W tym dniu z racji pierwszej soboty miesiąca rozpoczniemy nabożeństwo pięciu sobót miesiąca. O godz. 6:30 różaniec, o 7:00 Msza św. z piętnastominutową medytacją i nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny.


4

W niedzielę, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Jednak uroczystości związane z tym dniem przeniesione są na sobotę 2 maja. Porządek Mszy św. w naszej kaplicy będzie następujący: 7:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:45. Uroczyście w tym dniu ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.


5

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17:45. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne oraz na tacę inwestycyjną 2 350 zł, która w całości będzie przeznaczona na rozpoczęte prace instalacyjne ogrzewania w nowej świątyni.


7

Zapraszamy do codziennej indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30 do 18:00.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.