Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkanocna

1

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.


2

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.


3

Przypominamy, że przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy św. porannej i o godz. 17:45. Spowodowane jest to obecną sytuacją na świecie i w Polsce. Zachęcamy także do śpiewu litanii w domach.


4

W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. W tym dniu imieniny obchodzi pracujący w naszej parafii ks. Filip. Pamiętajmy o solenizancie w naszej modlitwie.


5

W czwartek, 7 maja przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się w tym dniu o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.


6

W piątek, 8 maja przypada Uroczystość Patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Maria Wybor - l. 67

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.