Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkanocna

1

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.


2

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 7:30 i 17:45. Zachęcamy do śpiewu litanii także w domach.


3

W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie będą odprawiane w naszej parafii każdego 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw o godz. 18:00 w tym dniu nabożeństwo majowe będzie połączone z różańcem.


4

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna, która w całości będzie przeznaczona na prace hydrauliczne wykonywane przy naszej nowej świątyni.


5

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnik „Niedziela” i najnowszy numer „Któż jak Bóg!” o naszym Patronie, którą możemy nabyć w zakrystii.


6

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


7

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jan Filocha - l. 88
  2. Krystyna Bielawska - l. 72
  3. Adam Machlański - l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.