Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1

W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.


2

Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.


3

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17:45. Nadal będzie także przez cały miesiąc możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30.


4

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca. W czwartek, 4 czerwca, przypada obchodzone w Polsce Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18:00, oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca tradycyjnie rano udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed Mszą św. i od godz. 17:00. W sobotę, z racji pierwszej soboty czerwca, rozpoczynamy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15. minutową medytacją i adoracja.


5

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to także pierwsza niedziela czerwca. W tym dniu będziemy przeżywać jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich ks. Filipa. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana przez Księdza Jubilata o godz. 10:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Stefania Deredas - l. 83

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.