Ogłoszenia parafialne

Urodzystość Trójcy Świętej

1

Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.


2

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu oraz o dar zdrowia i ustanie epidemii. W tym roku nie będzie tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. W ramach uwielbienia Jezusa Eucharystycznego po każdej Mszy Św. przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół nowej świątyni, w której odśpiewamy uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy” (Te Deum), gdzie zakończymy procesję uroczystym błogosławieństwem.


3

W Boże Ciało Msze Święte w naszej parafii będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00 i 10:30. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją.


4

Przypominamy, że w czerwcu, codziennie o godz. 17:45 w naszej kaplicy celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Istnieje możliwość indywidualnej adoracji od godz. 16:30.


5

Zapraszamy o godz. 17:30 w środy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.


6

W związku ze zmianą Święta Eucharystii w naszej parafii 12 czerwca o godz. 16:30 będzie wystawiony Najświętszy sakrament z przerwami na eucharystie do 13 czerwca do godziny 21:37. Zapraszamy do włączenia się w adorację szczególnie w nocy z 12 na 13 czerwca. Zapraszamy także w sobotę na 18:00 na nabożeństwo fatimskie z procesją. Prosimy o przyniesienie świec i możemy także składać intencje na to nabożeństwo.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jan Martynka - l. 92
  2. Zofia Sworzyńska - l. 90

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.