Ogłoszenia parafialne

11. Niedziela Zwykła

1

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie Uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.


2

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, przed nią o godz. 17:45 celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.


3

W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 17:30 połączonej z nabożeństwem czerwcowym.


4

W piątek, 19 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7:00 i 18:00. Na 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z nabożeństwem czerwcowym. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


5

W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Jednocześnie przypominamy, że za tydzień tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca zebrana zostanie taca inwestycyjną, która w całości będzie przeznaczona na prace przy nowej świątyni.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.