Ogłoszenia parafialne

13. Niedziela Zwykła

1

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.


2

Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.


3

Jutro, w poniedziałek 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.


4

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W czwartek o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed mszą św. i od godz. 17:00. W sobotę o godz. 6:30 różaniec, o 7:00 Msza św. z medytacją i nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny.


5

W najbliższą pierwszą niedzielę lipca podczas wszystkich Mszy św., zamiast kazania będzie, kilkuminutowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Jednocześnie przypominamy, że we wszystkie niedziele wakacyjne Msze św. są odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00 dla dzieci. Również na czas wakacji zawieszamy indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu. W środy zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej pomocy, natomiast w piątki na nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, które będą odprawiane o godz. 17:30.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę i za ofiary na tacę inwestycyjną w wysokości 6 320 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.